Постинг
06.05 08:00 -
Складиране на ядрените отпадъци
Основно предизвикателство в енергетиката е съхранението на ядрените отпадъци (отработеното гориво), които се явяват силно токсични. Към момента това гориво се събира на площадката, без да се извозва към Русия заради политическата ситуация.
Експерти предлагат да се изгради съоръжение за дълбоко геоложко хранилище за окончателно съхранение на ядрените отпадъци (поради закъснялото решение на страната ни е наложена наказателна процедура от Европейската комисия) или преговори с Франция за преработката им в техните преработвателни заводи.
Решение ли е това и какви алтернативни варианти могат да се намерят?
Няма коментари

